BASKI PROSEDÜRÜ

1. Üniversite Yayın Komisyonu'nun veya ilgili Rektör Yardımcısının onayı olmayan baskı taleplerinin basımı gerçekleştirilmez. Basım ile ilgili kararlar işin önemine göre yazılı, sözlü veya telefon talimatıyla olmaktadır. 

2. Baskı talebinde bulunan birim veya kurum talebi ile ilgili işin bir örneğini talep yazısı ekiyle Genel Sekreterliğe iletir.

3. İlgili Rektör Yardımcısı baskı talep yazılarını inceleyerek Üniversite Yayın Komisyonu kararı gerektirenleri, Yayın Komisyonu karar alınınca karar örneği ile matbaa birimine gönderir.

4. İlgili Rektör Yardımcısı yapılacak baskılarla ilgili talep yazılarını üzerindeki evrak akış ve takip fişine gerekli gördüğü açıklamaları yazarak Matbaa birimine kayıtlı olarak gönderir.

5. Matbaa Birimi CBÜ Rektörlüğü birimlerinin baskı sarf malzemelerini matbaa kaynaklarından, diğer bağlı birimlerden gelen baskı taleplerine gerekli sarf malzemelerini ilgili birimlerden talep eder.

6. Sarf malzemeleri temin edilen baskılar, baskı programına alınır.

7. Matbaa Birimi baskı taleplerini baskı programına alarak ilgili iş talimatları çerçevesinde baskıları yapar. Baskı ile ilgili birim veya birimlere basım işinin tamamlandığını bildirir.

8.Döner Sermaye kapsamında ücret karşılığında yapılacak işlerden kitap, dergi vb. yayınlardan talep edilmesi durumunda ilgili Rektör yardımcısının onayı olmaksızın basımı gerçekleştirilemez.

9. Üniversitemiz içinde ki öğrenci kulüpleri taleplerini bastıracakları işin bir örneği ile SKS daire başkanlığına dilekçe vererek başvurmaları ve ilgili Rektör yardımcısının onayıyla bastırmaları gerekmektedir.

10.Bazı birimlerimiz yazılarını önceden yazmalarına rağmen, iş örneğini matbaamıza geç getirmekte ve matbaamız güç durumda kalmaktadır. Böyle durumlarda bütün sorumluluk birimlere aittir.


İLETİŞİM

Telefon: 0 (236) 201 11 17

Faks     : 0 (236) 201 26 22

Adres   : Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kampüsü 45140 - Yunusemre - MANİSA

Eposta  : matbaa@cbu.edu.tr

Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik